• Wpisów: 966
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 13:58
  • Licznik odwiedzin: 40 865 / 2648 dni
 
aneta1421
 
Hej :)
Napiszę wam ogólnie o przyczynach uszkodzeń włosów. W ten sposób będziecie wiedziały mniej więcej czego unikać :) Ja sama staram się unikać zbędnych zabiegów, a włosy suszę gdy już na prawdę muszę. Jak dochodzi do takiej sytuacji to na pewno suszę je na szczotce chłodnym powietrzem, suszarka nie dotyka bezpośrednio włosów ani szczotki o i używam do tego nakładki :) Jeżeli czas mnie goni to suszę normalnie z odległości mniej więcej 30 cm od głowy :) Oczywiście nie zapominam o preparatach ochronnych :)
Ale do rzeczy. :D

1. *Naturalne*
Woda morska, słońce, wiatr, deszcz, pod wpływem tych czynników włosy ulegają zmiękczeniu, spęcznieniu, rozjaśnieniu. Składniki cementu międzykomórkowego zostają wymyte spomiędzy łusek, co powoduje wzrost chropowatości chłonności włosów.

2. *Mechaniczne*
Używanie do czesania włosów metalowych grzebieni i szczotek o ostrych krawędziach, zbyt intensywne wycieranie włosów w ręcznik, niewłaściwe spinanie, zbyt mocne nawijanie na wałki, podczas zabiegu ondulacji, odłamywanie łusek włosowych podczas niewłaściwego tapirowania.

3. *Fizyczne*
Używanie wadliwej lokówki, stosowanie szczotek termicznych, stosowanie suszarek o bardzo ciepłym strumieniu powietrza, nie zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy suszarką, a włosami, zbyt długi czas suszenia.

4. *Chemiczne*
niewłaściwe lub nieumiejętne stosowanie preparatów fryzjerskich. Błędna ocena stanu włosów. Niedostateczne zabezpieczenie lub brak zabezpieczenia włosów przed zabiegiem.    


517729_hair.jpg

Nie możesz dodać komentarza.